19 maja uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka plastycznego wraz z opiekunami udali się do Poznania do Muzeum Narodowego na zajęcia warsztatowe pt. "Fałszerze sztuki". Pracownik działu edukacji Muzeum - pani Zuzanna oprowadziła zespól po salach wystawowych, gdzie wspólnie z dziećmi ustaliła, co to jest oryginał, falsyfikat, reprodukcja, kopia czy też replika. Ciekawym doświadczeniem była próba określenia przez dzieci cen obrazów. I tak według nich obraz Podkowińskiego może kosztować 1000 zł ale też 3 miliony.

W dalszej części zajęć uczniowie otrzymali od pani Zuzanny fragmenty reprodukcji obrazów znajdujących się w Muzeum, ich zadaniem było odnalezienie tych obrazów, napisanie tytułu i zgłoszenie się po następną zagadkę. Dzieci wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. Na koniec każda z grup miała za zadania ułożenie obrazu z otrzymanych puzzli. Wszyscy byli zachwyceni zajęciami i gorąco podziękowali pani Zuzannie.

Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie poznańskiej Starówki, podczas którego pani Beata Fengler opowiedziała między innymi historię powstania pomnika Bamberki, Ratusza. Najbardziej wszystkim spodobała się legenda związania z poznańskimi koziołkami, zwłaszcza że o godzinie 12.00 można było podziwiać trykające się koziołki.

Wyjazd do Poznania możliwy był dzięki dofinansowaniu związanemu z konkursem ogłoszonym przez Gminę Jarocin na realizację zadań z działu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. W ramach tego konkursu w co drugą sobotę w godz. 10.00 - 12.00 organizowane są zajęcia dla dzieci, podczas których rozwijają swoje zainteresowania artystyczne. W zajęciach uczestniczy od 15 do 23 osób, w tym także absolwenci szkoły.