W dniach 16 - 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To matematyczne święto na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarza, a jego celem było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki. Dnia 16 listopada podczas lekcji matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób - grali w statki i wykreślanki cyfrowe oraz rozwiązywali tabliczki szczęścia.

Kolejnego dnia uczniowie klas IV - VIII, podzieleni na grupy, zmagali się łamigłówkami i zadaniami matematycznymi. Rozegrali też wyścigi matematyczno-sportowe, gdzie mieli do rozwiązania 20 przykładów, a za błędne obliczenia wykonywali proste ćwiczenia gimnastyczne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie i świetną zabawę.