Dnia 23.03.2018r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Młodsza grupa „Misie” zaprezentowała rodzicom swoje umiejętności w przedstawieniu pt. „Witaj Wiosno”. Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć.

Dnia 21.03.2018r. dzieci z przedszkola w Bachorzewie pożegnały mroźną zimę. Po wcześniejszym przygotowaniu „Marzanny” udały się na spacer. Kolorowy korowód przemaszerował  z kukłą przez wieś. Po drodze dzieci obserwowały wiosnę a instrumentami płoszyły zimę.

Dnia 26.03.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy pana Gracjana Krystkowiaka. Podczas wizyty opowiedział przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur oraz pokazał podręczne wyposażenie żołnierza. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć maskę przeciwgazową.

27 marca 2018 r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Przedszkolaki zostały zaproszone w wirtualną podróż po Jarocinie. Misie i Tygryski poznały legendę związaną z patronem miasta. Myszka Ratuszanka pokazała dzieciom najważniejsze zabytki mieszczące się w Jarocinie takie jak: Ratusz, kościół pw. Św. Marcina, Skarbczyk, stacja kolejowa, zegar słoneczny, wielki glan oraz wybrane elementy architektury.

W piątkowy wieczór 23 marca zaopatrzeni w śpiwory, koce, karimaty i prowiant przybyli licznie uczniowie do szkoły. Powodem była III Nocka z Andersenem. W tym roku motywem przewodnim była baśń "Dzielny ołowiany żołnierzyk". Po rozlokowaniu w salach wszyscy uczestnicy zebrali się w "Kantynie wojskowej", gdzie wysłuchaliśmy baśni czytanej przez Michała Żebrowskiego (audiobook).

21.03.2018 r. w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny „Tygryski” zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte. Dzieci chętnie wykonywały postawione przed nimi zadania, współpracowały w parach, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Przedszkolaki śpiewem i piosenką zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy i nauki.

Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły się kilka dni przed 21 marca. Pierwszaki w czasie zajęć rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie.  Robert przyniósł słomę i potrzebne materiały do wykonania Marzanny. Również uczniowie klas IV - VI w ramach zajęć projektowych przygotowali swoje Marzanny. Samorząd Uczniowski zapowiedział, że w pierwszy dzień wiosny można się przebrać.

W sobotę 3 marca grupa dorosłych i dzieci z naszej szkoły i przedszkola wybrała się na wycieczkę do Poznania. W programie mieliśmy warsztaty w Muzeum Rogala Świętomarcińskiego oraz zwiedzanie palmiarni wraz z przewodnikiem.

W środę 7 lutego 2018 r. w Sali Domu Ludowego w Bachorzewie zebrały się wszystkie babcie i dziadkowie naszych uczniów z klas I, II i III. Każda grupa zaprezentowała swój występ artystyczny i każdy z nich został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie, oprócz życzeń dziadkowie otrzymali piękne ramki od ukochanych wnuków.

Dnia 6.02.2018r. w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pomimo, iż jest to czas zimowy, to wszystkim robi się cieplej na sercu bo jest to święto najdroższych dziadków. Święto Babci i Dziadka stał się już tradycją w naszym przedszkolu i na stałe został wpisany w repertuar imprez przedszkolnych.

Dnia 8 lutego 2018 roku klasa IV i VII wybrała się do Biblioteki Publicznej Pod Ratuszem na zajęcia "Legendoczytacze na szlaku". Choć liczne nieobecności uczniów stawiały wyjazd pod znakiem zapytania, udało nam się dojechać do Biblioteki i wziąć udział w ciekawej grze, która pozwoliła nam się doskonale bawić i uczyć.

Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przyłączyła się do 14. edycji akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. 6 lutego każda klasa miała po dwie lekcje warsztatów, których celem było podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Każdy uczeń jest użytkownikiem internetu, dlatego należało przypomnieć pozytywne aspekty korzystania z zasobów internetowych i jednocześnie pułapki, na które mogą narazić się wirtualni użytkownicy.

22 grudnia, ostatni dzień zajęć, przed zimową przerwą świąteczną, obfitował w mnóstwo wydarzeń. O godzinie 8.00 wszyscy uczniowie dwoma autobusami udali się wraz z wychowawcami do siedziby Szkoły Muzycznej Yamahy. Tam uczniowie zostali powitani przez pana Tomasza Paksa i podzieleni na 5 grup, po czym każda grupa udała się na inne zajęcia: naukę gry na gitarze, na perkusji, keyboardzie, naukę śpiewu oraz naukę angielskiego. Po 20 minutach następowała zamiana grup i tak do momentu, gdy uczniowie mieli wszystkie zajęcia.  Po powrocie i zjedzeniu śniadań wszyscy udali się do Restauracji Impresja, gdzie odbyło się Przedstawienie Jasełkowe, przygotowane przez uczniów klas IV - VII i panią Magdalenę Bieniaś. Po przedstawieniu na sali pojawił się Gwiazdor wraz z elfem.

Tuż przed świętami dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie zawitały do zaprzyjaźnionej firmy DTA- Technik.  19 grudnia 2017 r. przedszkolaki  wcieliły się w role „małych chemików”. Poznały prace w laboratorium oraz bardzo ważne zasady dotyczące bezpieczeństwa pracy. Dzieci wykonały z mieszanki ziół takich jak: tymianek, kwiat róży, kwiatostan lipy i prawoślaz herbatkę, która ma nieść ulgę w kaszlu. Starannie odmierzały proporcje ziół za pomocą wagi.