MegaMisja

Kolejna misja zakończona! Tym razem, kiedy dzieci weszły do sali na tablicy czekała na nich dziwna postać z chmurką i to nie deszczową, a na podłodze była przyklejona taśma- wszyscy zastanawiali się o co chodzi? Na szczęście Lider szybko wytłumaczył najmłodszym, że celem dzisiejszej misji jest poznanie i uświadomienie różnych sposobów komunikacji.

Tym razem naszym zadaniem było przedstawić się w nieco inny sposób. Na początku dzieci musiały narysować słońce i wokół jego promieni napisać lub narysować, to co mogą o sobie powiedzieć. Zadanie wydawałoby się banalnie proste, a jednak sprawiło niektórym wiele trudności. Następnie dzieci słuchały opisów czytanych przez Lidera i miały za zadnie określić, których informacji nie należy udzielać obcym.

Kolejna Mega Misja za nami! Tym razem celem naszych zajęć było ustalenie wiarygodności posiadanych źródeł informacji.  Dzieci dzięki wcześniejszym misjom zdobyły już ogromną wiedzę na temat. Bardzo cieszyło to, że każdy bez problemu potrafił wymienić chociaż jedno z omawianych źródeł informacji typu: książki, filmy, rodzice, nauczyciele itd.

We wrześniu miało miejsce pierwsze spotkanie MegaMisji- samo hasło wszystkich zaciekawiło i zachęciło do zabawy! Dzieci bardzo chętnie podeszły do zadań i szybko zaprzyjaźniły się z internetowymi kolegami - Kubą i Julką. Wszyscy głośno odpowiadali na zadane przez nich pytania i cieszyli się, że mogą pomóc w złapaniu Psotnika, który zrobił bałagan w Encyklopedii Internetowej.

MegaMisja to program Fundacji Orange dla szkół oraz świetlic, mający na celu cyfryzację najmłodszych. Ideą programu jest bezpieczeństwo dzieci w sieci i świadome korzystanie z nowoczesnych technologii. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły co tydzień od września spotykają się na świetlicy, aby wykonać Misję i pracując w grupach, podejmują kolejne wyzwania jakie stawiają przed nimi Julka i Kuba- anonimowi bohaterowie, którzy mają ciągłe problemy z Psotnikiem.