Tradycyjnie jesienną porą, spotkała się cała społeczność szkolna na Święcie Pieczonego Ziemniaka w Gospodarstwie Agroturystycznym w Bachorzewie. Przywitał nas dym z rozpalonego ogniska. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w kręgu i podziałem na grupy wg losowanych kształtów: jabłuszka, koniczynki, serduszka, śnieżynki, klony, renifery i dęby.

Wszyscy ochoczo przystąpili do zabaw ruchowych o charakterze rywalizacji sportowej:

• "Kelnerzy"- przenoszenie ziemniaków do kartonu,
  • "Ziemniaczana sztafeta"
  • "Paczka z ziemniakami"( przydały się pudełka po butach)
  • "Ziemniaczana koszykówka"
  • "Kangurki" skoki obunóż w workach ( sprawiły dużo frajdy)"
  • "Skakanka"- skoki na skakance trzymając pod pachami ziemniaki ( ta konkurencja pokazała, że nasze dzieciaczki potrafią wspaniale pomagać młodszym kolegom, aby każdy dotarł do mety).
  • "Jesienne drzewo"- wykorzystanie i wykonanie stempli z ziemniaka.

Wszystkim uczestnikom dzielnie sędziowały mamy z klasy III p.Lidka Wyzuj i p.Ania Kominek, oraz p. Jankowska.Zwyciężyła grupa jabłuszek, jednak wygrana była minimalna wobec pozostałych grup.

Po zakończonych konkurencjach nastąpiła długo wyczekiwana degustacja upieczonych w żarze ogniska ziemniaków oraz malowanie twarzy przez panią dyrektor, mamę i wychowawcę klasy III.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Nasza Szkoła, rodzicom z klasy III, wychowawcom i wszystkim uczestnikom za tak udaną imprezę. Do zobaczenia za rok.