22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie młodszych klas spotkali się wspólnie, by obejrzeć krótki film. Przypomnieliśmy sobie jak segregować odpady, oszczędzać wodę i energię. Dzieci układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy oraz o otaczającej nas przyrodzie. W kolejny dzień uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali się w przedstawieniu o tematyce ekologicznej oraz nakłaniającym nas wszystkich do dbania o naszą paletę.

Następnie uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, udali się w okolice szkoły, aby posprzątać śmieci. Znów okazało się, że znaleźli dużo odpadów, za co również my dorośli, powinniśmy się wstydzić.

Przekazana wiedza z pewnością przyczyni się do promocji postawy proekologicznej wśród naszych uczniów.