Uczniowie VIII klasy wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta. Lekcja samorządu terytorialnego na żywo odbyła się w jarocińskim magistracie w środę, 13 grudnia. Celem wizyty było przygotowaniem do świadomego i aktywnego życia społecznego, poznanie swoich praw i możliwości wpływania na losy gminy. Rolę przewodniczki po magistracie przejęła Pani Paulina Warzywoda, dyrektor Wydziału Kultury i Oświaty w Jarocinie.

Ósmoklasiści wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Golinie mogli zapoznać się z pracą urzędu, dowiedzieli się, jakie wydziały znajdują się w urzędzie miejskim i jaki zakres sprawy można w nich załatwić. Uczniowie odwiedzili referat spraw obywatelskich, gdzie pracownicy opowiedzieli im, jak działa Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz wydział strategii rozwoju gminy.

Następnie Pani Dyrektor zaprosiła uczniów do udziału w quizie wiedzy o samorządzie terytorialnym. Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za żywą lekcję, dzięki której młodzież dowiedziała się, jak mieszkańcy gminy mogą wpływać na decyzje władz i jakie sprawy można załatwić w urzędzie.