Dnia 20 września br. uczniowie z klasy VI, VII oraz VIII wybrali się na wycieczkę do Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka, które znajduje się w Szkole Podstawowej w Potarzycy. Uczestnicy wycieczki wizytę rozpoczęli od uzupełnienia i pogłębienia wiedzy o układzie słonecznym. którego schemat mogli podziwiać na szkolnym boisku.

Następnie dowiedzieli się o historii powstania potarzyckiego planetarium. Kolejnym punktem wizyty było zaproszenie na projekcje astronomiczne. Gdy wszyscy zajęli miejsca pod kopułą o średnicy 5 m, zgasło światło i zgromadzonym ukazało się rozgwieżdżone niebo z 6 tys. gwiazd. Uczniowie obserwowali niebo w różnych porach doby oraz roku, zobaczyli różne zjawiska astronomiczne tj. zorza polarna, spadające meteoryty, zaćmienie Słońca i Księżyca.

Prezentowany podczas seansu wygląd gwiaździstego nieba wywołał na każdym widzu niezapomniane wrażenia.