6 października dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie były widzami spektaklu teatralnego pt.: "Calineczka". Przedszkolaki wraz z wychowawcami p. Justyną Wardeńską oraz p. Natalią Jankowską wybrały się do kina "Echo" w Jarocinie, aby obejrzeć na scenie aktorów teatru Banialuka z Bielska –Białej i przenieśc się w magiczny świat baśni Andersena.

To niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach lecz wielkim sercu, która wyrusza w świat by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Wędrując  przez rozmaite krainy napotyka na miejsca przytulne i słoneczne, ale także mroczne i niesympatyczne. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku,  wrażliwości na cierpienie innych, dobroci.

Baśniowa kraina odkrywa przed małymi widzami zachwycającą i zaskakującą magię teatru. Pomysłowa scenografia sprawia, że dzieci z zapartym tchem śledzą kolejne transformacje, a muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiają, że przedstawienie nawet przez chwilę nie przestaje czarować.