13 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy I – III oraz przedszkolaki z grupy "Tygrysów" ze swoimi opiekunami wyruszyły z samego rana w ciekawą podróż. Była to wycieczka do Westernlandu z największą wioska indiańską w Europie. Po dotarciu na miejsce blade twarze zostały powitane przez Indiankę oraz Szeryfa, po czym zostało wykonane zdjęcie na stylizowanym liście gończym.

Spotkaliśmy prawdziwych Indian, którzy przede wszystkim przybliżyli swoją kulturę, prezentując swoje rytuały, taniec przodków przy ognisku oraz opowiadali historię swoich plemion. Dzieci oglądały oryginalne Tipi, historie piktograficzne, stroje a także narzędzia codziennego użytku. Na wędrowców czekał indiański Tor Przeszkody, na którym trzeba było wykazać się nie lada sprawnością, po którym dzieci otrzymywały indiański tatuaż i indiańskie imię. Na prawdziwych kowbojów czekało Ranczo Rodeo, a tam mnóstwo atrakcji i konkursów przygotowanych przez szeryfa, takich jak dojenie krowy i wspinanie się na miękką górę. Na prawdziwych śmiałków czekał byk rodeo. Najmłodsi w międzyczasie poskakali na dmuchańcach.

Po tak trudnej wyprawie można było zregenerować swoje siły przy grillu traperskim posilając się kiełbaską i soczkiem. Przed odjazdem do domu dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały drobiazgi w sklepiku oraz kupowały indiańskie pamiątki, które niewątpliwie będą przypominały o wycieczce.