26 listopada 2014r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do wytwórni bombek w Koźminie Wlkp. Dzieci na własne oczy zobaczyły jak powstają prawdziwe dzieła ze szkła. Najmłodsi zwiedzili najpierw pomieszczenie, gdzie w wysokiej temperaturze formuje się odpowiednie kształty bombek. Następnie dzieci zobaczyły jak odbywa się srebrzenie.

Pan, który nas oprowadzał przy pomocy czarów szybko zmienił szklaną przezroczystą kulę w srebrną bombkę. Wszystkie maluchy były zachwycone, jednakże zostało nam wyjaśnione, że to nie czary, a roztwór srebra zanurzony w gorącej wodzie wszystko zmienia. Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy była dekoratornia. Tutaj w skupieniu panie ręcznie ozdabiały bombki. Wokół nich mogliśmy zobaczyć wiele różnego rodzaju i koloru farb, a także ozdóbek. Nie zwracając uwagi na dużą liczbę dzieci, panie szybko i efektownie pracowały, a spod ich rąk wychodziły kolejne pięknie udekorowane bombki. Ostatnim miejscem jakie najmłodsi odwiedzili był sklep. Znajdowało się w nim mnóstwo ozdób. Każde dziecko samodzielnie dokonało wyboru i zakupu. Wszyscy zadowoleni z pełnymi torbami bombek wrócili do domów.