14 czerwca br. uczniowie klasy VI oraz VII wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Zwiedzanie muzeum rozpoczęli od poznania mechanizmu i funkcjonalności zegara na wieży ratuszowej. Następnie pani przewodnik zaprosiła wszystkich do przeniesienia się w epokę kamienia, brązu i żelaza, pokazując eksponaty z tych epok znalezione w naszych okolicach.

Uczniowie obejrzeli makietę przedstawiającą Jarocin w XIII/ XIV w. Następnie wychowankowie zobaczyli pamiątki z okresu działalności zaborcy oraz walk mieszkańców o utrzymanie polskości regionu. Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa etnograficzna, na której znajdowały się eksponaty związane z kulturą regionu: narzędzia do uprawy ziemi i przetwarzania produktów rolnych. Mogli również podziwiać wytwory sztuki ludowej tj. snutki golińskie, rzeźby i instrumenty ludowe.

Na zakończenie pani przewodnik zabrała wszystkich, aby podziwiali bogatą kolekcję kamieni szlachetnych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że przybliżono im historię najbliższej okolicy i zachwyceni, że tyle skarbów i ciekawostek znajduje się w ich pobliżu.