W ostatnim tygodniu uczniowie klas V - VIII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej przez Fundację Orange. Nauczyciel informatyki przeprowadził zajęcia o hejcie, których celem było przypomnienie  o zagrożeniach, które można napotkać w sieci. Uczniowie wymienili się pomysłami na temat przeciwdziałania niebezpiecznym sytuacjom oraz przekazali wiedzę dotyczącą radzenia sobie z problemem hejtu.

Na początku wychowankowie wypracowali wspólnie definicję hejtu. Kolejnym zadaniem było stworzenie listy pomysłów jaką reakcję można podjąć podczas doświadczania obrażania w sieci. Przy okazji w każdej klasie wywiązała się rozmowa na temat złośliwych informacji oraz komentarzy. Następnie uczniowie obejrzeli krótki filmik, podczas którego dowiedzieli się o kampanii Fundacji Orange i każdy, w ramach solidaryzowania się z pomysłodawcami akcji, włożył pomarańczową sznurówkę. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali pamiątkowe zdjęcie.