W piątek 29 marca 2019r. około godziny 19:00 w naszej szkole pojawiło się 30 uczniów ze śpiworami, karimatami, poduszkami i prowiantem oraz wpisowym w postaci 10 ziaren grochu lub fasoli. Chętni przygotowali na tę okazję stroje księżniczki i księcia. Po rozlokowaniu się w salach, wszyscy udali się do klasy II, gdzie czekała na nich pięknie przystrojona komnata księżniczki. Uczestnicy podziwiali i zachwycali się dziełem stworzonym przez rodziców, uczniów i wychowawcę klasy III.

Celem spotkania była IV Noc z Andersenem, a baśń, która była tematem przewodnim tegorocznych zabaw to "Księżniczka na ziarnku grochu". Po podzieleniu na drużyny, uczniowie otrzymali zadania do rozwiązania o tematyce związanej z Janem Chrystianem Andersenem i jego twórczością. Następnie wszyscy bawili się w podchody połączone z grą planszową, szukając w różnych pomieszczeniach szkoły kopert i ucząc się zapisanych w nich haseł. Zabawa była znakomita. Kolejne zadanie polegało na przygotowaniu i odegraniu krótkiego przedstawienia o księżniczce w wersji współczesnej. Powstały fantastyczne sztuki, które publiczność nagradzała gromkimi brawami. Po zaprezentowaniu się drużyny przystąpiły do następnego wyzwania - musiały jak najszybciej posegregować wymieszany groch z fasolą. Później odbył  się test na prawdziwą księżniczkę/prawdziwego księcia, który polegał na "wyczuciu", ile ziarenek znajduje się pod poduszką. Ostatnim zadaniem była wspólna budowa pałacu z kartonów. Wszyscy byli zadowoleni z przygotowanych atrakcji. Nie był to jednak koniec spotkania, ponieważ wszyscy udali się do swoich sal, aby tam oglądać filmy, rozmawiać lub spać.

Była to noc pełna fantastycznej zabawy i mile spędzonego czasu! Rano każdy otrzymał dyplom i naklejkę, a następnie wszyscy udali się do swoich domów, by się wyspać.