17 września o godzinie 9.30 klasa I, II oraz III przeniosła się do katowickiego teatru, by obejrzeć spektakl „Ile żab waży księżyc?”. Podobnie, jak w poprzednich latach, nasza szkoła uczestniczy w projekcie Internetowy Teatr TVP dla szkół. Uczniowie mogli zobaczyć baśniową opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy ważnych, z jego punktu widzenia, pytań.

Zirytowany dziecięcą bezpośredniością Król próbował ignorować intruza, a w końcu się go pozbyć. Zderzenie ich odmiennych światów stało się okazją do tego, by nabrać dystansu do samego siebie, a może nawet nieco się odmienić. Król na nowo odkrywał dawno ukrytą wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwierał się na młodego człowieka i jego fantazję i ciekawość świata. Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiały, że poważne przesłanie docierało do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie.