23 maja przedszkolaki z grupy "Tygrysków" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na dzień otwarty. Temat przewodni brzmiał: "Wiosenne zabawy". Po serdecznym przywitaniu się z rodzicami przez nauczyciela i zaśpiewaniu piosenki powitalnej pt. "Wszyscy są, witam was" rozpoczęliśmy nasze wiosenne zabawy. Wychowawca wprowadził dzieci w tematykę wiosenną poprzez przeczytanie opowiadania pt. "Jak chomik szukał wiosny".

Po wysłuchaniu nastąpiła rozmowa na temat wysłuchanej treści. Kolejnym zadaniem Tygrysków było przeliczanie w zakresie 10 przy pomocy liczmanów i patyczków. Dzieci poradziły sobie bardzo dobrze z tymi zadaniami. W dalszej kolejności dzieci dołączyły do swoich rodziców i wspólnie z nimi mieli za zadanie rozwiązać wiosenną krzyżówkę. Na zakończenie naszego dnia przedszkolaki wykonały pracę wspólną z rodzicami, którą był wazoniki z włóczki ozdobiony motylkami. W każdym wazoniku znalazł się kwiatek własnoręcznie przygotowany przez dzieci w przedszkolu.

Po poczęstunku rodzice z wazonikami wrócili do domów, a Tygryski wraz z Paniami do sali przedszkolnej na wspólne zabawy.