Dnia 5 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna, 15 edycja programu, odbyła się pod hasłem "Działajmy razem". W tym dniu odbyły się spotkania z nauczycielem informatyki, których celem było uświadomienie roli i zalet internetu oraz możliwości pojawiających się zagrożeń w sieci. Pierwsza grupa, w której skład wchodzili uczniowie klasy VI, VII oraz VIII, rozpoczęła zajęcia od dyskusji o walorach i zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci.

Następnie na podstawie różnych historyjek uczestnicy rozmawiali o formach cyberprzemocy, sprawcach i ofiarach. Uczniowie rozwiązując quiz poznali ciekawostki dotyczące internetu oraz przedstawili na zegarze, jak wygląda ich doba. Celem zadania było uświadomienie młodzieży, ile czasu i miejsca zajmuje internet w ich życiu. W kolejnym zadaniu, oglądając filmik "Dzień z życia" uczniowie zapoznali się z historią Piotra, który nadmiernie korzystał z komputera i internetu.

Druga grupa, składająca się z uczniów klasy IV i V, oglądała kreskówki, których bohaterowie mieli dylematy, jak postępować w Internecie. Każdy z filmików był poświęcony jednej z form zagrożenia, a zadanie uczniów polegało na wyborze pomiędzy zachowaniem bezpiecznym bądź ryzykownym. Zgodnie z decyzją uczestników, oglądali wybrane przez siebie zakończenie historyjki. Podczas spotkania uczniowie poruszali tematy związane z cyberprzemocą, kontaktami online, ochrona danych osobowych, poszanowaniem własności intelektualnej oraz uzależnieniem od internetu.

Ostatnia grupa, czyli uczniowie klas I - III poznali zasady bezpieczeństwa w internecie, oglądając filmiki pt. "Owce w sieci". Na zakończenie dzieci omówiły zasady bezpiecznego korzystania z sieci.