Tym razem to pieniądz i wszystko, co z nim związane był bohaterem kolejnego konkursu organizowanego przez SKO. Chętni uczniowie zgłaszali się do opiekuna SKO pani Iwony Grodzkiej - Wojtaszak i otrzymywali materiały, z których mogli przygotować się do tego trudnego, miedzowego konkursu. Test składał się z 28 pytań, na które uczeń musiał samodzielnie udzielić odpowiedzi, nie było więc możliwości wyboru a, b, c; uczniowie musieli wykazać się sporą wiedzą finansową i bankową.

W teście pojawiły się m. in. następujące pytania:

• Co to jest pieniądz?
  • Jaka jest funkcja pieniądza?
  • Gdzie i w którym wieku powstał pieniądz papierowy?
  • Jakie są zabezpieczenia banknotu euro?

Pojawiły się również pytania o giełdę, państwa należące do strefy euro, od kiedy euro jest w obiegu, a także gdzie w Polsce zamontowano pierwsze bankomaty?

Do konkursu zgłosiło się 9 uczniów z klas IV-VI.

• I miejsce ex aequo zajęli Julia Płonka i Maciej Płonka z kl. V zdobywając 33 pkt.,
  • II miejsce zajęła Dominika Kościańska z kl. V zdobywając 23 pkt.,
  • III miejsce zdobyła Paulina Hybiak zdobywając 20 pkt.

Udział w konkursie wzięli również: Klaudia Pachciarek, Piotr Stasik, Monika Boguszyńska, Daria Wyduba oraz Weronika Wardeńska. Laureaci oraz uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody