Mikołajki tuż, tuż…
wielkiemozliwosci
Wspomaganie Rozwoju
Mistrzowie kodowania
Z małej szkoły w wielki świat
Previous Next Play Pause

5 grudnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Muzeum Regionalnego  w Jarocinie. Przedszkolaki zwiedziły wystawę stałą „Z przeszłości Ziemi Jarocińskiej”. Podziwiały makietę przedstawiającą plan dawnego Jarocina. Poznały pracę archeologa i ciekawe wykopaliska z naszego terenu. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały eksponaty związane z życiem codziennym takie jak dawne pralki, żelazka, stroje ludowe oraz instrumenty.

Po wizycie w muzeum przedszkolaki zawitały do Biblioteki Publiczne Miasta i Gminy Jarocin. Tam czekał na dzieci list od św. Mikołaja. Przedszkolaki wysłuchały również bajki pt.: „Święta Tupcia Chrupcia”. Nie zabrakło zabawy przy muzyce. „Misie” i „Tygryski” wykonały pod czujnym okiem pań prace plastyczne. Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały słodkości.

W tym roku św. Mikołaj, ze względu na ogrom pracy odwiedził nasze przedszkole dzień wcześniej. Pod choinką czekała na dzieci miła niespodzianka - prezenty.

Na koniec tak emocjonującego dnia dzieci pięknie przystroiły choinkę błyszczącymi bombkami i łańcuchami.