Wizyta w poznańskim muzeum
Szkoła z klasa 2.0

Dnia 19 października 2017 roku uczniowie klasy V, VI i VII wybrali się do Muzeum Etnograficznego do Poznania na lekcję muzealną - "Brud, smród i zarazki na średniowiecznej uliczce". Lekcje zaczęliśmy od prezentacji, która przeniosła nas na ulice średniowiecznego miasta.

Zaglądaliśmy do warsztatów rzemieślniczych, domostw mieszkańców, przyglądaliśmy się jak żyli, jak się bawili, odżywiali i na co najczęściej chorowali. Następnie tworzyliśmy plany średniowiecznych miast.

Po zakończonej lekcji udaliśmy się na dziedziniec Muzeum, gdzie stoi obelisk faraona Ramzesa II, od którego rozpoczęliśmy zwiedzanie ekspozycji "Śmierć i życie w starożytnym Egipcie". Bardzo ciekawa okazała się ekspozycja
"Tu powstała Polska", gdzie uczniowie mogli przekonać się jak ciężki jest miecz, dotknąć kolczugi i pobyć chwilę w dybach.