„Witajcie w Lekturowie”
Mistrzowie kodowania
Z małej szkoły w wielki świat
Wspomaganie Rozwoju
wielkiemozliwosci
Previous Next Play Pause

23.05.2016r. odbył się w Witaszycach konkurs dla klas 1-3 pt. „Witajcie w Lekturowie”. Jest to konkurs sprawdzający znajomość lektur- każdy chętny ma za zadanie przeczytać wskazane książki, a następnie sprawdzić swoją wiedzę w szczegółowym teście. Najpierw w naszej szkole odbyły się eliminacje, które wyłoniły osoby z najlepszą znajomością lektur.

Z klasy 1 okazał się to być Mikołaj Ludwikowski, z klasy II Kacper Karolczak, a z klasy III Zuzanna Szyba. Następnie te trzy osoby pojechały do Szkoły Podstawowej w Witaszycach, aby walczyć z innymi uczniami w swojej kategorii wiekowej o miejsca wśród najlepszych. Konkurencja była naprawdę duża, a chętnych do tytułu najlepszego wielu. Zwycięzcą z naszej szkoły został Mikołaj Ludwikowski, który w kategorii klas pierwszych zdobył II miejsce. Wszyscy startujący otrzymali nagrody książkowe, dyplomy za udział oraz długopisy. Dla dzieci był również przygotowany poczęstunek oraz przedstawienie. Ogromne gratulacje należą się całej trójce naszych uczniów, gdyż podjęli trud przeczytania nie małej ilości lektur, a także odważyli się wystartować w konkursie.