Dr Szprycha w naszej szkole
Mistrzowie kodowania
wielkiemozliwosci
Z małej szkoły w wielki świat
Wspomaganie Rozwoju
Previous Next Play Pause

24 lutego odwiedził naszą szkołę Dr Szprycha – prywatnie Paweł Kula. Przeprowadził on szkolenie „Dlaczego właśnie rower?”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV – VI. Uczniowie klasy IV przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, więc to spotkanie było dla nich bardzo ciekawe.

Dzieci m.in. dowiedziały się, jakie zalety ma jazda na rowerze, jak zbudowany jest rower, w co powinien być wyposażony. Dr Szprycha wyjaśnił, dlaczego noszenie kasku nie jest obciachowe i jak być widocznym na drodze. Opowiedział również uczniom o stroju rowerowym i o tym, że rowerzyści jeżdżą w pieluchach.

Po pełnym ciekawych informacji spotkaniu Dr Szprycha zorganizował krótki konkurs, w którym nagrody, kamizelka odblaskowa i opaska odblaskowa na nogę, otrzymali Oliwia Kolanowska i Filip Pajdowski.

Dr Szprycha przygotował również dla każdego krówki na osłodę. 

Miejmy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu czwartoklasistom lepiej pójdzie egzamin na kartę rowerową. Spodziewamy się także, że będą chętniej i bezpieczniej poruszać się po drogach.