"Śniadanie daje moc!"
wielkiemozliwosci
Mistrzowie kodowania
Wspomaganie Rozwoju
Z małej szkoły w wielki świat
Previous Next Play Pause

6.11.2015r. w piątek na 2 lekcji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Ideą programu jest zachęcenie najmłodszych do zdrowego odżywania i rozpoczęcia dnia od pożywnego posiłku.

Pani Sylwia Bień przygotowała dla dzieci prezentację multimedialną. Pokazała w niej jak ważna jest zdrowa żywność i ruch na świeżym powietrzu. Niestety dzieci coraz więcej czasu spędzają przed telewizorem czy komputerem. Siedzący tryb życia w połączeniu z fast foodami czy słodyczami doprowadza również dzieci z naszej szkoły do nadwagi, a nawet otyłości. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jakość, ale także ilość spożywanych posiłków przez najmłodszych. Główne hasło prezentacji „jesteś tym, co jesz” dało wszystkim wiele do namysłu.

Zadaniem każdego ucznia było również samodzielne przygotowanie zdrowego śniadania. Wszyscy doskonale sobie z tym poradzili, przynieśli z domu tylko te najzdrowsze składniki. Powstały z nich nie tylko zdrowe posiłki, ale również ciekawe inspiracje. Dzieci miały również okazję do skontrolowania swojej wagi. Każdy po tak pysznej akcji miał dużo siły i energii na cały dzień.