Gra o kierunkach wiatru w Scratch

Podczas kolejnego spotkania w ramach projektu #SuperKoderzy uczniowie utrwalali informacje o kierunkach wiatru, tworząc grę w Scratch. Rozpoczęli od pracy grupowej, podczas której przypomnieli angielskie nazwy kierunków, ustalili położenie i kierunek duszka, by wiatr wiał z odpowiednich kierunków. Po rozrysowaniu na tablicy warunków, kierunków i położenia, uczniowie przystąpili do pracy na komputerach.

Dzieci tworzyły skrypty do gry - zgadywanki, w której gracz ma za zadanie odpowiedzieć, z którego kierunku wieje wiatr. Każdy pracował w skupieniu, ponieważ drobny błąd powodował niepoprawne działanie projektu. Zadanie było pracochłonne, ale opłacało się, ponieważ efekt pracy wywoływał dumę i zadowolenie.