Temperatura na Ziemi zmienia się!

Zajęcia rozpoczęły się od gry w Dobble - podczas której uczniowie zapoznali się i utrwalali symbole pogody, gra tak zainteresowała wszystkich, że na znak nauczyciela informującego o końcu gry słychać było jęk zawodu, który szybko minął gdy dzieci wykonywały doświadczenia polegające stworzeniu własnego wodnego termometru oraz na na mierzeniu temperatury lodu, wody zimnej, ciepłej oraz powietrza, pomiar był wykonany także drugi raz po pięciu minutach.

Dzieci po wykonanym doświadczeniu bardzo dobrze poradziły sobie z wnioskami, odpowiadając kiedy temperatura rośnie, a kiedy maleje. Uczniowie analizowali także dane z wyświetlonych na ekranie danych z rocznika statystycznego dotyczących temperatury.

Na koniec uczniowie obejrzeli film związany z globalnym ociepleniem.