Wybrani spośród 150 szkół

Od początku października br. uczniowie klasy IV rozpoczęli przygodę z kolejnym projektem - #SuperKoderzy.  #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 9-12 lat.

W czasie trwania programu dzieci będą uczyć programowania i poznawać świat nowych technologii nie tylko na zajęciach komputerowych, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki. W pilotażowej edycji #SuperKoderów w roku szkolnym 2016/2017 bierze udział 30 szkół podstawowych z całej Polski (w tym nasza szkoła!). Na początku października dwóch nauczycieli ze szkoły: p. Beata Fengler i p. Beata Zawisła wzięło udział w szkoleniu, które było przygotowaniem do prowadzenia zajęć z uczniami.  Nasza szkoła wybrała ścieżkę przyrodniczą "Odkrywcy świata" i otrzymaliśmy grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć.