Lekcja bankowości dla pierwszaków
Wspomaganie Rozwoju
Z małej szkoły w wielki świat
wielkiemozliwosci
Mistrzowie kodowania
Previous Next Play Pause

21 października w progach naszej szkoły pojawiły się panie Karolina i Katarzyna z Centrali Banku Spółdzielczego w Jarocinie, aby przeprowadzić lekcję bankowości dla naszych pierwszoklasistów.

Tematem zajęć była historia pieniądza, a także podstawowe pojęcia związane z tematyką bankową, jak bank, kredyt, karta kredytowa, bankomat, moneta, banknot, itp.

Uczniowie dowiedzieli się, że zanim pojawiły się pieniądze i karty płatnicze, płacono solą, zwierzętami, kamieniami szlachetnymi.

Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą, tłumacząc pojęcia kredyt, bankomat, karta kredytowa. W czasie zajęć nauczyli się rozróżniać monety i banknoty, poznali ich nominały. Panie Karolina i Kasia przygotowały również zadania matematyczne, z którymi uczniowie poradzili sobie doskonale. :)

Oczywiście po zajęciach nie zabrakło drobnych nagród za zaangażowanie i wiedzę. Uczniowie otrzymali koszulki Banku Spółdzielczego, daszki przeciwsłoneczne, grzechotki, długopisy, itp.

Pierwszaki wyszły z zajęć bardzo zadowolone i jeszcze długo po zakończeniu zajęć słychać było w szkole dźwięk bankowych grzechotek.