Festiwal Mistrzów

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but A2016/A0255 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Przez osiem tygodni młodzi programiści z klas 1 - 3, podzieleni na trzy grupy, realizowali program, układając skrypty, modyfikując duszki, tworząc gry. Dnia 13 kwietnia wszyscy spotkali się, aby podsumować projekt "Mistrzowie kodowania". Każda grupa mogła się zaprezentować, pokazując stworzone przez siebie projekty.

Podczas zajęć najmłodsi (100% uczniów naszej szkoły) zgłębiali tajniki programowania, potrzebne do stworzenia prostych aplikacji. Korzystając z programu Scratch, uczniowie stworzyli ciekawe programy, rozwijając logiczne myślenie, kreatywność.

Poszczególne grupy tworzyły inne projekty, zatem wszyscy z ciekawością przyglądali się grom, stworzonym przez rówieśników oraz chętnie grali w aplikacje swoich kolegów. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, a dzieci chętnie kibicowały swoim kolegom podczas pokonywania poziomów gry.

{gallery}A2016/A0255{/gallery}