"Mapa Polski"

21 stycznia odbyło się drugie spotkanie Mistrzów Kodowania. Tym razem uczniowie obu grup zmierzyli się z projektem "Interaktywna mapa Polski", polegającym na stworzeniu prostej animacji oraz quizu o geograficznym położeniu wybranych miast Polski. Dzięki temu coderzy przypomnieli sobie poznane wcześniej polecenia i konstrukcje języka Scratch oraz implementowali w środowisku Scratch.

Podopieczni rozpoczęli pracę od projektowania strony startowej "intro", następnie dodawali punkty-miasta jako duszki. Duszki na początku wyświetlały komunikaty informujące o ukrytych nazwach, następnie napisy znikały i pojawiał się quiz sprawdzający, czy dobrze zapamiętano nazwę miasta wojewódzkiego. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę i większość bardzo starannie i samodzielnie tworzyła skrypty. Część osób z grupy p. Beaty postanowiła udoskonalić mapy dodając inne obiekty geograficzne (rzeki, góry).

Kilka dni po zajęciach projektowych do studia "Bachorzew koduje" Julia Płonka i Monika Boguszyńska dodały swoje, wykonane w domu projekty. Julia wykonała fantastyczną pomoc dydaktyczną, która sprawdza znajomość województw i ich stolic. Praca Moniki pomaga w nauce krain geograficznych Polski. Zachęcamy do sprawdzania swojej wiedzy, komentowania i lajkowania, a dziewczynom serdecznie gratulujemy pomysłów.